Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej zwany powszechnie Dniem Nauczyciela uczciliśmy, jak co roku, spektaklem poświęconym tym razem przyjaźni nauczycielsko – uczniowskiej oraz ciężkiemu losowi nauczyciela, zdobywającego kolejne szczeble awansu zawodowego.
Po złożeniu życzeń nauczycielom przez przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego zaproszeni goście, emerytowani nauczyciele naszej szkoły i obecnie uczący oraz pracownicy administracji i obsługi spotkali się w swoim gronie, by świętować dzień polskiej szkoły. Wtórowali im w tym uczniowie, cieszący się z okazji DEN krótszymi lekcjami!!

Kolejna rocznica powołania do życia Komisji Edukacji Narodowej była w tym roku, w postaci Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej, świętowana w murach naszej szkoły.
13 października zawitały do nas delegacje nauczycieli z wszystkich szkół podległych Starostwu Powiatowemu w Lipnie, a także przedstawiciele innych instytucji, dla których Starostwo jest organem prowadzącym. Po krótkiej części artystycznej przygotowanej na tę okazję przez uczniów ZS w Dobrzyniu nad Wisłą Starosta Krzysztof Baranowski wraz z Wicestarostą Anną Smużewską wręczyli doroczne nagrody pracownikom oświaty.
Spośród dobrzyńskiego grona pedagogów wyróżnieni taką nagrodą zostali p. Aneta Zielińska i p. Piotr Drużyński. Serdecznie im gratulujemy i powtarzamy za prowadzącym spotkanie konferansjerem życzenia dla wszystkich pedagogów: „ W tym uroczystym dniu – dniu Waszego święta życzymy Wam, Drodzy Pracownicy Oświaty, dużo zdrowia i wytrwałości, umiejętności odnajdywania w każdej sytuacji magicznego złotego środka, wyznaczania rozsądnych granic i mądrości bezstronnego oceniania oraz spełnienia marzeń w życiu osobistym i w pracy zawodowej. Bądźcie przyjaciółmi dzieci i młodzieży, bo tylko przyjaciele budują trwale, mądrze i na lata”.

„Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.” (M. Twain)
dsc07093
dsc07070
dsc07113
dsc07122
dsc07078
dsc07072
dsc07000

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *