Klasa IV Zespołu Szkół w Dobrzyniu nad Wisła, w „Salonie Maturzystów”

07 września 2018 r. pod opieką p. Marcina Kędera- nauczyciela matematyki, uczestniczyliśmy  „Salonie Maturzystów”, które odbyło się w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. .Celem spotkania było zaprezentowanie nam ofert edukacyjnych uczelni regionalnych oraz innych mieszczących się w Polsce. Poza tym odbyły się wykłady dotyczące egzaminów maturalnych z języka angielskiego, z języka polskiego i matematyki (poziom podstawowy). Zagadnienia były omawiane na bazie wcześniejszych matur. Ponadto otrzymaliśmy wiele ciekawych rad dotyczące egzaminu dojrzałości. Wiemy już jak poprawnie wypełniać deklarację maturalną oraz pierwszą stronę i kartę odpowiedzi arkuszy maturalnych. Podczas godzinnej przerwy między wykładami z zainteresowaniem zwiedzaliśmy stoiska poszczególnych uczelni , a było w czym wybierać….. Każdy z uczestników wyniósł dużo ciekawych informacji na temat Matura 2019 r. Myślę , iż takie spotkania powinny odbywać się każdego roku, gdyż wzbogacają maturzystów nie tylko w wiedzę i umiejętności, lecz również dodają wiary we własne siły, a tym samym jeszcze bardziej motywują do dalszej pracy..

42819687_239934149980548_758045806300233728_n

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *