Wygrana w konkursie aranżacji stołów

Dnia 21 grudnia 2017r. odbył się w Zespole Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem Powiatowy Konkurs Aranżacji Stołów Bożonarodzeniowych pod Honorowym Patronatem Starosty Lipnowskiego. Patronat medialny sprawował Tygodnik Lipnowski. W zmaganiach wzięło udział sześć zespołów z trzech szkół:
1. Zespół Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie,
2. Zespół Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem,
3. Zespół Szkół im. Związku Młodzieży Wiejskiej w Dobrzyniu nad Wisłą.
Młodzież z naszej szkoły pod okiem swoich opiekunów: Karoliny Szambelan – Kaczmarek, Iwony Rzekanowskiej oraz przy pomocy Pani Dyrektor Katarzyny Piątkowskiej, bardzo starannie przygotowała piękne aranżacje bożonarodzeniowego stołu według własnego pomysłu, z własnoręcznie wykonanymi ozdobami i dekoracjami podkreślającymi tradycje związane ze Świętami.
Jeden ze stołów był udekorowany zgodnie ze staropolską tradycją, na nim dominowały pierniki. Natomiast aranżacja drugiego stołu była bardziej nowoczesna, z elementami tradycyjnych dekoracji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.
Konkurs uświetnił poczęstunek przygotowany przez Koło Aktywnych Kobiet z Wioski i Zajazd „Mihałufka”.
Przygotowane aranżacje oceniło jury w składzie:
• Iwona Rzekanowska – ZS w Dobrzyniu nad Wisłą
• Ewelina Fuminkowska – Tygodnik Lipnowski
• Katarzyna Skibicka – „Jawor- Sielawa”
• Małgorzata Trojanowska – „Mihałufka”
• Zbigniew Cisek – ZST w Lipnie.
Po długich naradach wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął zespół z Dobrzynia nad Wisłą w składzie: Paulina Bukowska, Grzegorz Górniewicz i Agata Ziemińska. Drugie miejsce zdobyli również uczniowie naszej szkoły: Kamil Słabowski, Karolina Ciszewska i Ilona Matuszyńska.
Po ogłoszeniu wyników nastąpiło wręczenie przez Panią Wicestarostę Powiatu Lipnowskiego Annę Smużewską atrakcyjnych nagród. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *