Wygrana w konkursie aranżacji stołów

Dnia 21 grudnia 2017r. odbył się w Zespole Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem Powiatowy Konkurs Aranżacji Stołów Bożonarodzeniowych pod Honorowym Patronatem Starosty Lipnowskiego. Patronat medialny sprawował Tygodnik Lipnowski. W zmaganiach wzięło udział sześć zespołów z trzech szkół:
1. Zespół Szkół Technicznych im. Ziemi Dobrzyńskiej w Lipnie,
2. Zespół Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem,
3. Zespół Szkół im. Związku Młodzieży Wiejskiej w Dobrzyniu nad Wisłą.
Młodzież z naszej szkoły pod okiem swoich opiekunów: Karoliny Szambelan – Kaczmarek, Iwony Rzekanowskiej oraz przy pomocy Pani Dyrektor Katarzyny Piątkowskiej, bardzo starannie przygotowała piękne aranżacje bożonarodzeniowego stołu według własnego pomysłu, z własnoręcznie wykonanymi ozdobami i dekoracjami podkreślającymi tradycje związane ze Świętami.
Jeden ze stołów był udekorowany zgodnie ze staropolską tradycją, na nim dominowały pierniki. Natomiast aranżacja drugiego stołu była bardziej nowoczesna, z elementami tradycyjnych dekoracji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.
Konkurs uświetnił poczęstunek przygotowany przez Koło Aktywnych Kobiet z Wioski i Zajazd „Mihałufka”.
Przygotowane aranżacje oceniło jury w składzie:
• Iwona Rzekanowska – ZS w Dobrzyniu nad Wisłą
• Ewelina Fuminkowska – Tygodnik Lipnowski
• Katarzyna Skibicka – „Jawor- Sielawa”
• Małgorzata Trojanowska – „Mihałufka”
• Zbigniew Cisek – ZST w Lipnie.
Po długich naradach wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął zespół z Dobrzynia nad Wisłą w składzie: Paulina Bukowska, Grzegorz Górniewicz i Agata Ziemińska. Drugie miejsce zdobyli również uczniowie naszej szkoły: Kamil Słabowski, Karolina Ciszewska i Ilona Matuszyńska.
Po ogłoszeniu wyników nastąpiło wręczenie przez Panią Wicestarostę Powiatu Lipnowskiego Annę Smużewską atrakcyjnych nagród. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!